Home Совети за готвење и рецепти

Совети за готвење и рецепти

Неверојатни трикови при готвење, изведени од италијанскиот готвач Омар Буси

Завратете ги ракавите и обидете се да ги направите овие интересни трикови кои со години веќе ги...

Најпопуларните видови на пита низ светот

Германија: Пита со јагоди Photo by JOSEPH SOHM Јужна Кореа: Пита со домати Мексико: Пита со лимон Австралија: Вегетаријанска француска "свилена"...

Прекрасни идеи за декорирање на салати

Направете Вашата трпеза да изгледа прекрасно и интересно за сечиви очи. Уживајте во видеото!

Погледнете како поминува денот на еден пекар

Можеби стануваат порано од сите нас, можеби на нив најдолго им трае денот, но нивната работа е...

Дефинитивно досега најинтересната торта која ја препорачуваме на сите

Досега еден од поинтересните рецепти, доста креативен но и не толку лесен за правење. Прав предизвик за...

22 трикови со тесто со кои ќе и дадете нов изглед...

Доколку планиравте забава и сакате да ги изненадите вашите пријатели, тогаш ова е правото видео за вас....

Како да направите “пластелин” од брашно за Вашите најмали

Со малку брашно, сол и вода, секојдневието на Вашите дечиња можете да го направите многу поинтересно. Брз...

Топ 5 кулинарски трикови

Ви презентираме неколку трикови кои нам лично ни се допаднаа. Практични се и едноставни за изведба. Уверени...