Home Authors Posts by Kadino Industry

Kadino Industry

58 POSTS 0 COMMENTS

Бурек во Чешка? Веќе возможно!

Драги потрошувачи, со радост ве известуваме дека нашите производи отсега се достапни и во Чешка. Различните видови и...

Green Week Berlin 2020 – Кратко известување

Оваа година, за прв пат, нашата компанија ќе заземе место на Green Week Berlin 2020, еден од...

Нашето присуство на Ануга – 2019

Како и секоја година, како и на секој саем, нашиот бурек остави огромен впечаток. Нашето присуство, нашиот...

Неверојатни трикови при готвење, изведени од италијанскиот готвач Омар Буси

Завратете ги ракавите и обидете се да ги направите овие интересни трикови кои со години веќе ги...

Македонски бурек во Америка! Повторно!

Годинава имавме повторно можност да ги претставиме нашите производи пред америчкиот пазар. Од 23ти до 25ти јуни,...

Најпопуларните видови на пита низ светот

Германија: Пита со јагоди Photo by JOSEPH SOHM Јужна Кореа: Пита со домати Мексико: Пита со лимон Австралија: Вегетаријанска француска "свилена"...

Прекрасни идеи за декорирање на салати

Направете Вашата трпеза да изгледа прекрасно и интересно за сечиви очи. Уживајте во видеото!

Погледнете како поминува денот на еден пекар

Можеби стануваат порано од сите нас, можеби на нив најдолго им трае денот, но нивната работа е...

Дефинитивно досега најинтересната торта која ја препорачуваме на сите

Досега еден од поинтересните рецепти, доста креативен но и не толку лесен за правење. Прав предизвик за...